גירושין עורכי דין וילדים
מאמרים

גירושין – עורכי דין, הסכם וילדים

גירושין ומשפט

גירושין, ההסכם ומה עם הילדים שבתווך ? פניה אל עורכי דין בתחום דיני משפחה גירושין משמורת ילדים. אחוז הגירושין גדול מבעבר, ותופעת פירוק המשפחה.

עורכי דין גירושין
עורכי דין בתחום דיני משפחה גירושין משמורת ילדים .
כאשר בישראל אחוז הגירושין גדול מבעבר, ותופעת פירוד בין בני זוג הינה שכיחה יותר,
נוטים הורים לא מעטים במשך התהליך להגיע אל מחוזות של קרבות לא נעימים, וברוב המקרים הילדים נמצאים בתווך , נקרעים בין העולמות וחוווים טראומה לא קלה ולא פשוטה.
גירושין בהסכמה תוך שמירה על יחסים נאותים בין מי שהיו מאוד אוהבים פעם בעבר הלא רחוק, וכיום אמורים לכבד את עצמם, ובלבד שתהליך גירושין לא יגיע למעמד של מלחמה על גבי הילדים. לכל תושבי הצפון האיזור חיפה והקריות רבתי, כולל ערים סמוכות, באם הנכם מעוניינים בשרות משפטי בתחום פנו אל עורכי דין גירושין בחיפה ובאיזור הצפון. תמצאו לא מעט משרדים שזהו תחום העיסוק העיקרי, ומכאן שהם מכירים את כל נפתלות החוק הזכויות והחובות של כל צד בגירושין.
גירושין
גירושין להבדיל מנישואין אינם משמחים ולא מהווים סיבה לחגיגה, אולם רבים ורבות מבין אלו שהתגרשו מדווחים על תחושת הקלה ולעיתים הרגשת חופש מסויימת, וגם על סיפוק על פי סטטיסטיקות של שנים אחרונות מספר המתגרשים (באחוזים) נמצא בעליה מתמדת מתוך כל הנישאים באותה שנה. ישנם שיכולים לקיים בינהם הסכם גירושין ללא התערבות חיצונית ובהסכמה מלאה, ואחרים יגיעו לכדי מצב של התדיינויות משפטיות ארוכות שנים לעיתים וימצאו עצמם מנהלים מאבקים חסרי פשרות על כל נושא כגון אחזקת ילדים, דמי מזונות, חלוקת הרכוש המשותף כולל נכסים שצברו לפני או במהלך שנות הנישואים שלהם.
עורכי דין
באם לא הגיעו הצדדים לכדי הסכמות בכל הנושאים אשר נובעים מפירוק החיים המשותפים, יטו לפנות אל עורכי דין דיני משפחה. בישראל משערים כי ישנם מעל ל 90,000 עורכי דין בכל התחומים שבהם נדרשת מעורבות והתדיינות משפטית. מן הסתם ניהול המאבק המשפטי אמור להתבצע על ידי סניגוריה מתחום דיני המשפחה. כאן יש לתת מחשבה מעמיקה לגבי הבחירה. היות  שיש כל כך הרבה, ריכזנו אתר עם עורכי דין בחיפה והקריות לפי פילוח של איזור או התמחות. נקווה שיהיה לכם לעזר.

הסכם גירושין
הגעה להסכם גירושין ופתרון כל הנושאים השנויים במחלוקת מתוך כוונה ברורה להביא בני זוג נשואים להסכם גירושין כולל לאישור ביהמ”ש ו/או בית הדין הרבני. ההסכם בין הגבר לאשה, האשה לאשה, גבר לגבר…לא משנה, יכולים להתבצע בהסכמה מלאה של הגבר והאשה, אלא אם התגלעו מחלוקות שאין באפשרותם לגשר עליהם יש מקום שכל אחד מבני הזוג יפנה אל עורך דין גירושין אשר בקיא ברזי המשפט בתחום דיני משפחה והינם יכולים לייצג את הניצים. גם אם הם הגיעו להסכמה ללא התערבות עורכי דין – יש לדאוג לאשר הסכם גירושין זה בבית משפט לענייני משפחה או בבית דין רבני. אחרת ההסכם ביניהם אינו מחייב אף אחד מהצדדים. הסכם הגירושים אמור לתת מענה ולהסדיר את כל נושאי המחלוקת ביניהם : כגון גירושין הלכה למעשה,נושא משמורת ואחזקת הילדים, מזונות ילדים, חלוקת הרכוש המשותף של הזוג המתגרש וכדומה.
הצדדים הניצים , בגלל שלרוב אם מתקיים משפט הם הופכים לניצים בין שירצו או לא. שהרי לכל אחד מהם אינטרס הרווח עומד מול עיניו ואי ההסכמה לעיתים נגררת למקומות לא נעימים. 

מה זה גירושין ?

גירושין הינו מצב של אין נישואין. לפחות זו הכוונה כשמתחילים בפירוק החבילה המשפחתית. מצב נפוץ בקרב האוכלוסיה בת ימינו שלנו שבה בני זוג מחליטים – או שאחד הצדדים לפחות מחליט : כי ברצונו/ה לנתק את קשר החתונה ומעורבות של עורכי דין אשר תחום עיסוקם ובקיאותם הינו גירושין ודיני משפחה נחוצה במקרה זה. הסיבות לגירושין הן שונות ומגוונות עד כדי ריחוק בין הגורם של אחד אל בין מקרים אחרים שבמשפחה אחרת הוא דווקא מחזק את הקשר. יש שישימו את החלטתם להתגרש עקב בגידה של בן הזוג, ויש שבגלל חוסר האהבה ושינויי קיצוני במערכת היחסים אחרים יטענו כי מצב כלכלי שאליו נקלעו הינו הסיבה העיקרית וכבר היו מקרים שהאשימו בעיקר את החותנת – האם של הגבר שמררה לאישה את החיים, או אם האישה שלא נתנה לבעלה של ילדתה הסופר מיוחדת מנוח.

גירושין וסטטיסטיקה
אם מביטים אחורה אל השנים האחרונות וסוקרים קדימה לימינו אנו מגלים כי בכל השנים האחרונות בבתי-הדין הרבניים בישראל הגיעו לכדי גירושין כ-10,000 זוגות יהודים בשנה בממוצע ויש הטוענים כי המספר מגיע לכדי 25,000, והם מהווים בערך 25% מסך כל הזוגות הנרשמים מדי שנה לנישואים ברבנות להקמת משפחה וחיים משותפים. אין ספק כי ישנה מגמה של עליה מתמדת אולם לא ממש ליניארית באחוז הכללי של הגירושים בישראל .
בישראל ישנם הרבה מאוד עורכי דין, עם עשרות אלפי עורכי דין הרשומים בלשכת עורכי הדין בישראל כמוסמכים. אין פלא כי אחוז הגירושין והגידול בתופעה מצריך מעורבות של משרד מהתחום העוסק בגירושין. למהדרין יאמר עורכי דין לטיפול בתחום דיני משפחה הסכמי ממון צוואות וירושות. משום כך בחירת עורך או עורכת דין מצריכה לא מעט בדיקות וברור, סינון ושיקול דעת מתאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.