עורכי דין מיסוי מקרקעין
יצוג משפטי,  מאמרים

עורך דין מיסוי מקרקעין

עורך דין יהודה כהן מיסוי מקרקעין

עורך דין יהודה כהן
עורך דין יהודה כהן

חלק נכבד מההתמחות שלי היא במיסוי מקרקעין. הבקיאות בהוראות מיסוי מקרקעין היא  חלק בלתי נפרד מעסקאות מקרקעין וזה אחד ההבדלים הגדולים בין עורכי דין שמתמחים במקרקעין לעורכי דין שמתמחים בתחומים אחרים וגם עורכים עסקאות במקרקעין (מעבר ליכולת להבין את המשמעויות של כל פרט ופרט במסמכי הרישום והזכויות של כל נכס).

מכיוון שעולם המקרקעין דורש היכרות עמוקה עם סעיפים קטנים ונעלמים במגוון חוקים לצורך הגנה על הלקוח בעסקאות מקרקעין ומציאת פטורים ותכנוני מס חוקיים לצורך ביצוע עסקאות ללא חיוב במס או לצורך הקטנת גובה המיסים חשוב לבצע עסקאות מקרקעין באמצעות עורך דין שעיקר התמחותו היא בביצוע עסקאות מקרקעין. זו הסיבה שלהבדיל מכל תחומי המשפט האפשריים, ההשתתפות העצמית של  עורכי הדין במקרה של רשלנות בתחום המקרקעין גדולה פי שלוש מכל תחום אחר.

חלק מהשירות החשוב שלי הוא תכנון מס כלל משפחתי בכל הקשור לכל נכסי המקרקעין של התא המשפחתי ותאים משפחתיים סובבים (בעיקר הורים אחים וילדים), בהקשר של ירושות והעברות ללא תמורה בתוך המשפחה בכדי לצמצם מס בצורה חוקית לגמרי. במקרים רבים בכדי לבצע עסקת מקרקעין יש להקדים ולבצע עסקת מקרקעין מקדימה, הדוגמא הפשוטה היא: כאשר תא משפחתי מעוניין להחליף/לשדרג את דירת המגורים שלו ששוויה גבוה הוא יחסוך מאות אלפי שקלים אם ימכור קודם דירה קטנה שרכש לצורך השקעה או שירש (מעל חצי דירה בירושה) ולאחר מכן ירכוש שוב דירה להשקעה.

נקודה נוספת שחשוב מאוד לא להתעלם ממנה (ובעסקאות רבות מתעלמים ממנה) היא האפשרות לבקש כי השבח בעסקה ימוסה במס הכנסה במקום במיסוי מקרקעין. כאשר עוברים למגרש של מס הכנסה ניתן לפרוס את השבח שנוצר במכירת הדירה לארבע שנים ובכך לנצל את כל נקודות הזכות במס הכנסה. תכנון מס זה יביא לביטול החיוב במס או לחסכון בתשלום מס של הרבה עשרות אלפי שקלים.

לסיכום: עסקת מקרקעין לעולם אינה עומדת לבדה ויש משמעות רבה מאוד להרכב הנכסים של התא המשפחתי ושל התאים המשפחתיים שסובבים אותו. לפני שאתם יוצאים לקראת עסקת מקרקעין, תתייעצו עם עורך דין שעסקאות מקרקעין הן עיקר התמחותו ותסבירו לו את תכנון נכסי המקרקעין שלכם ל 10 שנים הקרובות בכדי שהוא יוכל לתכנן את רצף הפעולות הנכון ולחסוך לכם גם מאות אלפי שקלים שיכולתם לשלם מבלי שידעתם בכלל שניתן לחסוך אותם.

מאמר זה הינו  מאמר פרסומי. יצירת קשר ופרטים נוספים על : עורך דין יהודה כהן  0504407406

קראו עוד ברחבי האינטרנט : השקעות נדל”ן

רשימת אקראית של עורכי דין  באינדקס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.